Pleťové ošetrenia

Biokozmetika Annemarie Borlind
Biokozmetika Annemarie Borlind
Biolifting
Biolifting
Ćistiace ošetrenie
Ćistiace ošetrenie
Hydratačné ošetrenie
Hydratačné ošetrenie
Ošetrenie citlivej pleti
Ošetrenie citlivej pleti
Ošetrenie pánskej pleti
Ošetrenie pánskej pleti
Regeneračné ošetrenie
Regeneračné ošetrenie
Vitalizujúce ošetrenie
Vitalizujúce ošetrenie

Už niekoľko rokov viditeľne narastá celosvetový trend bio kozmetiky. Ľudia prikladajú čoraz väčší dôraz na zdravší spôsob a kvalitu života, a s tým je spojená aj kvalita používaných výrobkov. Spoločným menovateľom je zdravý životný štýl.

Prečo uprednostniť práve certifikovanú prírodnú kozmetiku? 
Certifikovaná bio kozmetika predstavuje absolútnu špičku v prírodnej kozmetike, je vhodná aj pre alergikov, osoby s citlivou pokožkou a tehotné ženy. Certifikovaná kozmetika obsahuje čisto prírodné zložky, organizmus tak nezaťažuje toxickými a pre telo neprirodzenými látkami, u ktorých je preukázateľná spojitosť s rizikom vzniku rakoviny, alergiami, kožnými a hormonálnymi ťažkosťami. Certifikované prírodné suroviny nesmú obsahovať kontamináty, akými sú ťažké kovy, uhľovodíky, pesticídy, dioxíny a dusičnany. 

Certifikovaná prírodná kozmetika 
Výrobcovia, v snahe dokladovať prírodný charakter, dávajú svoje kozmetické produkty dobrovoľne preveriť niektorej z početných certifikačných organizácií, ktoré začali vznikať od 90. rokov. V Európe najstaršou a dodnes medzinárodne uznávanou známkou v nemeckej verzii je „Kontrollierte Natur-Kosmetik“, v anglickej verzii „Certified Natural Cosmetics“, v slovenskom preklade „Kontrolovaná prírodná kozmetika“. Udeľuje ju medzinárodný inštitút EcoControl v nemeckom Österode. Jedine certifikovaná prírodná kozmetika nám zaručuje, že sa vyrába z prírodných surovín, bez syntetického hnojenia a pridania pesticídov. Pri výbere kozmetiky je potrebné si predovšetkým všímať zloženie produktov a symbol certifikačnej organizácie, ktorá produkty certifikovala. 
Jedine toto im zaručí, že kupujú naozaj prírodnú kozmetiku bez zbytočnej chémie. Za jednu z vysoko rešpektovaných a uznávaných certifikátov sa považuje známka EcoControl, kde sú všetky produkty certifikované podľa najprísnejších požiadaviek. Okrem toho je účinnosť a bezpečnosť všetkých produktov klinicky potvrdená.
Všetky produkty ANNEMARIE BORLIND sú 100% bez parabénov, PEG, parafínu, ropných derivátov, silikónových olejov, polycyklických zlúčenin, syntetických farbív a vôní. Taktiež konzervačné látky sú získané výlučne z prírody. Žiaden produkt nesmie byť testovaný na zvieratách. Testy sa robia výlučne na dobrovoľníkoch, ľudskej koži. Prísady, ktoré boli ožiarené alebo geneticky modifikované nie sú povolené. Dôraz sa kladie aj na ekologickú únosnosť výroby, vrátane recyklovateľných obalov. Verejnosti je známa aj sociálna únosnosť výroby a podpora „Fair Trade“ výrobných projektov v krajinách tretieho sveta.