Bankovanie

Bankovanie je metóda, pri ktorej sa sklenené banky rôzneho tvaru a veľkosti nahriate z vnútra teplým vzduchom prikladajú na kožu a podtlakom spôsobeným ochladením teplého vzduchu sa na ňu prisajú.  Ako vzduch v bankách chladne, vytvorí sa podtlak a banka sa prisaje na telo. Suchá banka podtlakom spôsobí krvné podliatiny, ktoré po pár dňoch zmiznú. Napriek tomu je bankovanie bezbolestná metóda. Bankovanie stimuluje podkožné kapiláry, zlepšuje krvný obeh, upravuje lymfatický obeh. Touto metódou sa dosiahne omnoho väčšie prekrvenie postihnutého miesta ako klasickou masážou. Bankovanie sa používa pri chronických svalových spazmoch na uvoľnenie svalového napätia, aj akútnych „seknutiach".  Hlavným zámerom bankovania je posilniť samoliečiace sily organizmu a zvyšovať jeho výkonnosť. 

Účinky bankovania:
* zrýchľuje sa metabolizmus v pokožke, zvyšuje sa prísun živín ku tkanivám
* podtlakom sa stimuluje krvný a lymfatický obeh
* uvoľňuje svalové napätie, chronické napätie a v niektorých prípadoch aj akútne svalové spazmy tzv.seknutia, ktoré sú hmatateľné

  30 minút 60 minút
Bankovanie- chrbát a šija 15,00
Bankovanie - zadok a nohy 15,00
Klasická masáž + bankovanie chrbta
30,00

 

 

Milí klienti, keď si zmýlite termín Vašej masáže, zabudnete prísť alebo zrušíte termín v deň masáže, dovoľujem si vynahradiť finančnú stratu pri ďalšom objednanom temíne. V prípade, že máte Darčekový poukaz alebo Permanentku, danú procedúru Vám zarátam tak, ako keby ste ju absolvovali. Ďakujem Vám za pochopenie.