Reflexná masáž chodidiel

Komplexná reflexná terapia

Reflexná terapia účinne znižuje akútnu bolesť, urýchľuje zotavenie organizmu a má výrazný vplyv na psychiku.


preukázateľné výsledky pri ochoreniach:
- kardiovaskulárneho,
- tráviaceho,
- dýchacieho,
- nervového,
- vylučovacieho,
- lymfatického,
- endokrinného a
- pohybového systému


Momentálne prebieha vo svete veľké množstvo výskumov ohľadom efektivity reflexnej terapie pri istých ochoreniach, ako napríklad kontrolované štúdie - astma, bronchitída, rakovina, kardiovaskulárny systém, zápcha, cukrovka, migréna, skleróza multiplex a iné.
Reflexný terapeut pomocou reflexných plošiek na chodidlách (aj na rukách) ovplyvňuje oslabené oblasti v tele. Vhodný tlak na jednotlivé plôšky palcom alebo prstami na chodidlá, nárt a strany členkov stimuluje jednotlivé časti v tele, zlepšuje cirkuláciu krvi, uvoľňuje telo a napomáha jeho harmonizácií. Doktori sa zhodujú v tom, že viac ako 75% našich zdravotných problémov môže byť následkom stresu a napätia. Reflexológia fantasticky uvoľňuje tieto bloky relaxačnými a terapeutickými technikami.

 

Reflexológia je terapia s preukázateľnými výsledkami. Je absolútne bezpečná pre ľudí všetkých vekových kategórií ako komplementárna disciplína klasickej medicíny. Terapia reflexných plošiek môže byť použitá ako preventívna alebo doplnková liečba takmer všetkých ochorení a je úžasná vo svojej jednoduchosti a dostupnosti.

 

Reflexná masáž chodidiel 20,00 € 45 minút
     

 

 


Reflexná masáž chodidiel

Táto masáž je najuznávanejším spôsobom doplňujúcej liečby na celom svete. Jej cieľom je obnoviť telesné funkcie, ktoré boli poškodené pri operácii, mozgovej príhode či inom ochorení. Je najstaršou a najúčinnejšou terapeutickou technikou. Používa sa jednak preventívne alebo pri liečbe už existujúcich problémov. Má účinok na metabolizmus, pokožku, svaly, ale aj na nervy, krvné cievy a bunky, a prekrvuje organizmus. Pri masáži sa využíva pôsobenie tlaku rúk. Dotyk maséra nemôže nič nahradiť. Reflexná masáž chodidiel je technika, ktorá v organizme posilňuje zdravie a ovplyvňuje chorobné reflexné zmeny. Využíva vzťahy medzi orgánmi a reflexnými bodmi na plôškách nôh. Pri masírovaní týchto reflexných zón sa dá očakávať terapeutická odozva v určitej časti tela. Medzi nervovými zakončeniami na chodidlách a telesnými orgánmi existuje reflexné prepojenie. Liečebný účinok sa získa cez citlivé nervové zakončenia, ktoré reflexnou cestou vedú vzruchy z povrchu kože na vnútorný orgán alebo iný systém.

 

   

 

 

Milí klienti, keď si zmýlite termín Vašej masáže, zabudnete prísť alebo zrušíte termín v deň masáže, dovoľujem si vynahradiť finančnú stratu pri ďalšom objednanom temíne. V prípade, že máte Darčekový poukaz alebo Permanentku, danú procedúru Vám zarátam tak, ako keby ste ju absolvovali. Ďakujem Vám za pochopenie.